Erdoğan’dan Fenerbahçe isyanı: Artık Millî Takım’ı tutuyorum

AKP’nin önceki gün gerçekleştirilen MKYK toplantısında, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın “Ben artık Fenerbahçeli değilim. Millî Takım’ı tutuyorum” şeklinde bir açıklama yaptığı iddia edildi.

Cumhuriyet’in Yeni Şafak’tan aktardığına göre, AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), önceki gün toplandı ve 31 Mart yerel seçim sonuçları ile ilgili alınacak tedbirler ele alındı.

Toplantıda Yerel Yönetimler, Seçim İşleri Başkanlığı ve AKP TBMM Grup Başkanı Abdullah Güler’in Meclis işleyişi hakkında yaptığı sunumlar dikkat çekti. Kurul üyelerinin tespitlerinde genel ekonomik durumun, enflasyonun ve hayat pahalılığının seçmen tercihlerinde belirleyici olduğu vurgulandı. Ayrıca, yanlış aday gösterilmesinin ve aday adaylığı için başvuran bazı isimlerin diğer partilerden veya bağımsız olarak seçimlere katılmasının da sonuçları etkilediği ifade edildi.

Erdoğan’ın, toplantıda seçim sonuçlarından çıkan derslerle ilgili tespitlerde bulunarak, kongre öncesinde değişim mesajı verdiği ve özellikle Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK) değişikliklerin olabileceği kaydedildi.

Fenerbahçe isyanı

MKYK’da seçimin yanı sıra spordaki son gelişmeler de gündeme geldiği söylenirken, Erdoğan’ın “Ben artık Fenerbahçeli değilim. Millî Takım’ı tutuyorum” esprisini yaptığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir